Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo woda alkaliczna

Czym jest woda alkaliczna?

Data publikacji 4 marca 2022


Woda alkaliczna zdobywa coraz większą popularność wśród zwolenników medycyny niekonwencjonalnej. Uważają oni ją za lekarstwo, którym można zwalczyć wiele problemów zdrowotnych organizmu. Warto wiedzieć, czym w ogóle jest woda alkaliczna, z racji tego, że potrafi ona osiągać bardzo wysokie ceny. Oczywiście, można ją także uzyskać przy pomocy domowych sposobów.

Jakie są właściwości wody alkalicznej?

Woda alkaliczna to woda mineralna, która charakteryzuje się o wiele wyższym poziomem ph niż tradycyjna woda, którą spożywa się na co dzień.

Zwolennicy niekonwencjonalnych sposobów leczenia używają jej chcąc zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich chorób jak cukrzyca, miażdżyca czy też nadciśnienie. Uważa się, że wodę alkaliczną powinny spożywać osoby odchudzające się, walczące z wysokim poziomem stresu i zmęczenia, a także te, których dieta bogata jest w zakwaszające produkty.

Zwolennicy wody alkalicznej twierdzą, że przyspiesza ona metabolizm, reguluje poprawne działanie układu pokarmowego, przyspiesza trawienie, a także poprawia ogólną kondycję organizmu.

W jaki sposób spożywać wodę alkaliczną?

Optymalnym sposobem zażywania wody alkalicznej jest picie jej codziennie rano na czczo. Aby rezultaty były jeszcze bardziej spektakularne, kurację należy stosować przez co najmniej dwa tygodnie. Wodę alkaliczną najlepiej pić małymi łykami, dość często. Trzeba jednak pamiętać o to, że tradycyjna medycyna wciąż nie posiada wystarczających wyników badań, które potwierdziłyby jej skuteczność.

Czy istnieją przeciwwskazania do picia wody alkalicznej?

Woda alkaliczna w dużych ilościach nie jest polecana dla osób, które borykają się z zaburzeniami pracy nerek. Może ona bowiem prowadzić na dłuższą metę do powstawania kamieni w układzie moczowym. Woda alkaliczna nie jest również zalecana dla dzieci poniżej 3 roku życia, a także dla osób starszych.

Wodę alkaliczną uznaje się także zbędną dla osób, które są bardzo aktywne fizycznie, a także stosują dietę bogatą w witaminy i minerały.

Podsumowując, woda alkaliczna coraz częściej spotykana jest w sklepach. Jej właściwości lecznicze zostały ujawnione już przeszło 50 lat temu i wciąż dopisuje się jej nowe, cudowne działania. Tymczasem osoby sceptyczne twierdzą, że działanie wody alkalicznej wciąż nie zostało wystarczająco potwierdzone regularnymi badaniami naukowymi.

Zwolennicy niekonwencjonalnej medycyny twierdzą także, że regularne spożywanie wody alkalicznej zapobiega powstawaniu nowotworów – teza ta także nie została jeszcze potwierdzona.

mieszadło budowlane

Redakcja jonizatory-wody.com.pl

Zespół ekspertów specjalizujących się w dziedzinach domu, budownictwa oraz ogrodu. Posiadamy bogate doświadczenie w doradztwie związanym z projektowaniem wnętrz, wyborem nowoczesnych urządzeń elektronicznych i AGD oraz pielęgnacją ogrodów. Nasze artykuły są pełne praktycznych wskazówek, które pomagają naszym czytelnikom w efektywnym zarządzaniu ich domowym środowiskiem i przestrzenią zewnętrzną.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Projekty domów bliźniaczych