Dom

Wanny wolnostojące przyścienne – co wziąć pod uwagę podczas ich zakupu

Wanny wolnostojące przyścienne – co wziąć pod uwagę podczas ich zakupu

Wiele osób marzy o wyposażeniu łazienki w wannę wolnostojącą. Powodem tego jest stylowy wygląd tego produktu oraz możliwość zrelaksowania się w sposób optymalny podczas kąpieli. Wybierając taki model wanny, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które z pewnością będą miały wpływ na komfort korzystania z niej oraz zasobność naszego portfela.

Nowoczesność i elegancja

Każdy, kto chce wprowadzić do pomieszczenia łazienkowego nowoczesność i wygodę, powinien zwrócić uwagę na wanny wolnostojące przyścienne. Na szczęście za nami są czasy, kiedy to w sprzedaży były jedynie modele wanien, które nie spełniały naszych oczekiwań. Obecnie możemy wybierać spośród bardzo wielu produktów o różnych kształtach, wykończeniach i kolorach w sklepie Corsan – https://corsan.pl/pol_m_Produkty_Wanny_Wanny-wolnostojace-przyscienne-223.html. Dzięki temu łatwiej zadbać o idealną harmonię aranżacyjną w pomieszczeniach łazienkowych. Jednym z istotnych czynników, który należy wziąć pod uwagę, jest wybór rodzaju wanny. Do niezwykle popularnych w ostatnim czasie należą wanny wolnostojące przyścienne, przywodzące na myśl luksus i elegancję. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się one brakiem obudowy.

Wybór dostosowany do potrzeb

Wanny wolnostojące mogą być usytuowane na środku łazienki lub przylegać do którejś ze ścian. Jeśli zechcemy ustawić wannę w centralnym miejscu, to musimy dysponować większym pomieszczeniem. Natomiast wanny wolnostojące przyścienne z pewnością sprawdza się w mniejszych łazienkach. Jeżeli zdecydujemy się na wannę zabudowaną usytuowaną u zbiegu ścian, to z pewnością zaoszczędzimy sporo miejsca i będziemy mogli wstawić więcej dodatkowego wyposażenia łazienkowego. Poza tym tego typu modele posiadają szersze zabudowane brzegi, co pozwoli nam wykorzystać tę przestrzeń jako półkę na szampony czy kosmetyki do kąpieli. Przy planowaniu zagospodarowania łazienki warto pamiętać, że wanna wolnostojąca przyścienna lepiej się sprawdzi, jeśli w domu są małe dzieci.

Wanna skrojona na miarę

Podczas zakupu wanny trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Przede wszystkim musimy uwzględnić jej wymiary. Decydujące znaczenie będzie miała przy tym wielkość naszego pomieszczenia łazienkowego. Przy małych rozmiarach lepiej się zdecydować na wannę wolnostojącą przyścienną o średniej wielkości. Dzięki temu będziemy mieli sporo miejsca na inne niezbędne elementy łazienkowe. Warto też zastanowić się nad rodzajem materiału, z jakiego powstała wanna. Do dyspozycji mamy produkty akrylowe, stalowe, ceramiczne lub z konglomeratu. Jeśli chcemy dopasować wannę do aranżacji całości, to obecnie na rynku znajdziemy wersje pasujące do stylu glamour, art déco i wielu innych.

Udostępnij