Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo Projekty domów bliźniaczych

Projekty domów bliźniaczych, dwurodzinnych lub z usługą

Data publikacji 13 lutego 2023


Choć projekty domów jednorodzinnych to projekty cieszące się największą popularnością, nie brakuje także inwestorów, którzy decydują się na realizację budynków bliźniaczych bądź z usługą. Takie budynki umożliwiają wygodne prowadzenie działalności gospodarczej lub zamieszkanie wspólnie z rodziną, bez obaw o utratę niezbędnej prywatności. Czym się cechują, jakie są ich plusy i minusy oraz dla kogo będą one najlepszym rozwiązaniem?

Projekty domów bliźniaczych, dwurodzinnych lub z usługą – najważniejsze cechy

Jeżeli interesuje nas zakup gotowego projektu budynku bliźniaczego, dwurodzinnego lub z usługą – najlepsze propozycje znajdziemy w katalogu na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-blizniaczych-dwurodzinnych-lub-z-usluga/. Oferowane tam projekty posiadają powierzchnię użytkową od 60 do ponad 300 m2 – odpowiednią, by zapewnić niezbędny komfort mniej lub bardziej wymagającej rodzinie.

Z myślą o zróżnicowanych potrzebach przyszłych mieszkańców, w kolekcji czekają na nas projekty domów parterowych, piętrowych, a także z poddaszem – czy to użytkowym, czy do indywidualnej adaptacji. Wzorowane na tradycyjnej lub bardziej nowoczesnej stylistyce – są zgodne z aktualnymi trendami w budownictwie oraz upodobaniami współczesnych inwestorów. Ich dopracowany układ wnętrz sprawia, że są wygodne w codziennej eksploatacji, a dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych i materiałów – także ekonomiczne w użytkowaniu.

Kto powinien zdecydować się na projekt domu bliźniaczego bądź z usługą? Dzięki dwóm osobnym lokalom, będzie on dobrym wyborem dla wielopokoleniowej rodziny, dorosłego rodzeństwa czy zżytych przyjaciół. Możemy wziąć go pod uwagę, jeśli chcielibyśmy posiadać lokal na wynajem, który zapewni nam spory, regularny zastrzyk gotówki. Warto postawić na niego także w sytuacji, gdy zależy nam na możliwości nieustannego nadzorowania swojego biznesu – zarówno pod kątem jego bezpieczeństwa, jak i efektywności naszych pracowników.

Zalety i wady domów w zabudowie bliźniaczej bądź z usługą

Dom w zabudowie bliźniaczej to budynek, który zapewni optymalną przestrzeń do życia dwóm rodzinom – taką samą, jak w przypadku budynku jednorodzinnego. Jednocześnie jego wzniesienie i późniejsze utrzymanie będzie sporo tańsze – wiąże się to m.in. z brakiem konieczności wykończenia jednej elewacji czy lepszymi warunkami termicznymi, uzyskanymi dzięki połączeniu dwóch lokali wspólna ścianą. Domy dwurodzinne często świetnie sprawdzają się na wąskich działkach, pozwalając na ograniczenie kosztu zakupu terenu pod budowę. Wersje z usługą umożliwiają natomiast wygodne prowadzenie własnej działalności bez konieczności codziennych dojazdów czy uiszczania comiesięcznych opłat za wynajem.

Warto mieć na uwadze także pewne wady obiektów bliźniaczych. Mowa tu o nieco ograniczonym poczuciu prywatności w sytuacji, gdy nasi sąsiedzi zza ściany prowadzą znacząco inny od naszego – a przez to uciążliwy – tryb życia. W przypadku budynków z usługą, część właścicieli firm może mieć także problem z oddzieleniem życia prywatnego od zawodowego. Niezbędne będzie więc wypracowanie w sobie odpowiedniej dyscypliny w celu właściwego rozgraniczenia pracy i czasu poświęcanego rodzinie.

Jeżeli poszukujemy budynku, który pozwoli na jednoczesne zamieszkanie dwóch rodzin bądź prowadzenie własnego biznesu – weźmy pod uwagę projekty bliźniaków lub projekty domów z usługą. Są one tańsze w budowie i utrzymaniu niż dwa indywidualne obiekty jednorodzinne, zarazem oferując szeroką gamę możliwości w zakresie ich późniejszego wykorzystania. W kolekcji projektów gotowych znajdziemy wiele interesujących propozycji, które umożliwią nam wzniesienie wygodnego i funkcjonalnego domu – idealnego dla dwóch rodzin lub przedsiębiorcy.

Zdjęcie: Projekt domu Ka62 (dwulokalowy / bliźniak) z kolekcji Projektyka

Tekst sponsorowany: Nowoczesne projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl

mieszadło budowlane

Redakcja jonizatory-wody.com.pl

Zespół ekspertów specjalizujących się w dziedzinach domu, budownictwa oraz ogrodu. Posiadamy bogate doświadczenie w doradztwie związanym z projektowaniem wnętrz, wyborem nowoczesnych urządzeń elektronicznych i AGD oraz pielęgnacją ogrodów. Nasze artykuły są pełne praktycznych wskazówek, które pomagają naszym czytelnikom w efektywnym zarządzaniu ich domowym środowiskiem i przestrzenią zewnętrzną.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Projekty domów bliźniaczych