Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik światło ledowe

Dlaczego warto stosować oświetlenie ledowe?

Data publikacji 28 lutego 2022


Światło ledowe jeszcze do niedawna było nowością, jeśli chodzi o oświetlenie mieszkań i domów. Obecnie jest coraz bardziej popularne i nie stanowi już technologicznej nowiny. Jest już standardowym elementem wyposażenia polskich domów. Posiada ono wiele zalet, o których z pewnością warto powiedzieć.

Jakie zalety posiada światło ledowe?

Przy wciąż rosnących cenach prądu nie sposób nie powiedzieć o głównej zalecie oświetlenia ledowego – jest ono bardzo energooszczędne. Z punktu widzenia domowego budżetu jest to bardzo ważna cecha. Co prawda, za oświetlenie ledowe w momencie zakupu trzeba zapłacić nieco więcej niż za tradycyjne żarówki, jednak po dłuższym czasie tego typu inwestycja zdecydowanie się zwróci. Warto podkreślić, że światło ledowe zużywa nawet 10 razy mniej energii niż inne źródła światła. Przy wymianie wszystkich żarówek w domu, można zauważyć znaczne obniżenie rachunków za prąd.

W tym momencie warto także podkreślić, że żarówki ledowe charakteryzują się bardzo wysoką żywotnością. Średnio ustalona jest ona na mniej więcej 50000 godzin świecenia. Kupując żarówki ledowe do domu, można zapomnieć o konieczności ich wymiany na kolejnych kilka lat.

A co z ekologią?

Osoby, które troszczą się o środowisko naturalne i nie chcą niepotrzebnie go zanieczyszczać, z pewnością ucieszą się z faktu, że żarówki ledowe są bardzo ekologiczne. Światło ledowe przede wszystkim zużywa mniej energii elektrycznej, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie zanieczyszczenia przyrody. Do produkcji żarówek ledowych nie używa się także rtęci, jak w przypadku tradycyjnych żarówek.

Duże wybór oświetlenia ledowego na rynku

Dawno już minęły czasy, kiedy światło ledowe było technologiczną nowinką. Obecnie jest ono powszechnie dostępne w sklepach, w dowolnym kolorze i temperaturze barwowej. Oświetlenie ledowe nie nagrzewa się, przez co jest bezpieczne w użytkowaniu.

W przypadku tradycyjnych żarówek częste i włączanie i wyłączanie może skrócić żywotność. Jak sprawa przedstawia się, jeśli chodzi o światło ledowe? Otóż, źródła oświetlenia LED działają na zasadzie półprzewodników, przez co wielokrotnie włączanie i wyłączanie ich nie ma wpływu na ich żywotność.

Podsumowując, osoby, które wciąż nie są przekonane do oświetlenia LED, z pewnością powinny zmienić zdanie – najwyższa na to pora. Światło ledowe nie tylko jest ekologiczne, energooszczędne i bezpieczne w użytkowaniu, ale także wykazuje się żywotnością, która nawet kilkunastokrotnie przekracza żywotność tradycyjnych żarówek. Wymiana źródeł oświetlenia w domu to inwestycja, która z pewnością zwróci się po czasie.

mieszadło budowlane

Redakcja jonizatory-wody.com.pl

Zespół ekspertów specjalizujących się w dziedzinach domu, budownictwa oraz ogrodu. Posiadamy bogate doświadczenie w doradztwie związanym z projektowaniem wnętrz, wyborem nowoczesnych urządzeń elektronicznych i AGD oraz pielęgnacją ogrodów. Nasze artykuły są pełne praktycznych wskazówek, które pomagają naszym czytelnikom w efektywnym zarządzaniu ich domowym środowiskiem i przestrzenią zewnętrzną.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Po co i jak często zmieniać filtry w oczyszczaczu powietrza Philips?