Wyposażenie

Po co i jak często zmieniać filtry w oczyszczaczu powietrza Philips?

Po co i jak często zmieniać filtry w oczyszczaczu powietrza Philips?

Jednym z kluczowych elementów każdego oczyszczacza powietrza są filtry. Urządzenie będzie działało we właściwy sposób, jeśli będą zmieniane regularnie. Można śmiało powiedzieć, że filtry Philips wyłapują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z powietrza. Dostępne są nie tylko oryginalne elementy, ale także dużo tańsze odpowiedniki, które praktycznie niczym się nie różnią. Klienci mogą zamówić zarówno filtry HEPA, jak i najlepsze filtry węglowe.

Czym są filtry Philips?

Filtry Philips to małe, ale niezwykle znaczące części w różnego rodzaju sprzętach AGD: oczyszczaczach powietrza, nawilżaczach powietrza, odkurzaczach, klimatyzatorach i wielu innych.

Filtr do oczyszczacza powinien wyróżniać się doskonałą skutecznością oraz wydajnością. Jeśli będzie taka potrzeba to możesz skontaktować się z fachowcami, którzy pomogą Ci wybrać filtr do twojego modelu urządzenia. W sklepie internetowym FilterBank wybór filtrów jest bardzo duży, więc każdy bez większych trudności powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli chcesz oddychać czystym powietrzem to wymieniaj regularnie filtry Philips. Z reguły w przedziale 100-200 zł za sztukę mieści się koszt filtrów węglowych do oczyszczaczy powietrza.

Filtry Philips i ich żywotność

Ich żywotność może się różnić w zależności od intensywności eksploatacji oraz producenta. Jeśli urządzenie jest prawidłowo wykorzystywane to filtr może posłużyć nawet kilka lat. Dobrym pomysłem są impregnowane filtry węglowe, które można spokojnie płukać w wodzie. Należy pamiętać, że taki zabieg wydłuża ich żywotność, ale także zmniejsza skuteczność. Po umyciu musisz dobrze wysuszyć filtr, bo w przeciwnym wypadku może pojawić się nieprzyjemny zapach w oczyszczaczu. Właśnie dlatego lepiej zamawiać filtry, które nie wymagają mycia.

Kiedy wymienić filtry w oczyszczaczu powietrza?

Warto wiedzieć, że jonizatory powietrza stanowią jeden z elementów oczyszczacza powietrza z jonizatorem. Mogą również występować jako oddzielne urządzenia, ale jest to stosunkowo drogie rozwiązanie. Filtry HEPA działają na innej zasadzie niż jonizator. Jest to urządzenie, które ma zamontowany specjalny generator przechwytujący i eliminujący zanieczyszczenia. W poszczególnych urządzeniach dokładny sposób działania może się od siebie nieco różnić.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że od różnych czynników zależy żywotność filtra do oczyszczacza powietrza. Przede wszystkim liczy się częstotliwość użytkowania, prawidłowa konserwacja oraz poziom zanieczyszczeń powietrza. Ważną rolę odgrywa także jakość wody oraz twardość. Każde urządzenie ma inne parametry oraz wydajność, więc trudno o jedną dobrą odpowiedź o częstotliwość wymiany filtrów. Zdecydowanie trzeba to robić częściej w dzielnicy przemysłowej lub w sezonie grzewczym, kiedy poziom zanieczyszczeń jest wysoki. Jeśli przyjdzie czas na wymianę to najbezpieczniej i najwygodniej zamówić filtr Philips przez internet.

Dostępne są nie tylko filtry oryginalne, ale także tańsze zamienniki. Można wyróżnić filtry węglowe, HEPA oraz wody. Przeważnie są to funkcjonalne zestawy, które można dostać w przystępnej cenie. W urządzenia wymienia się nie tylko aktywny filtr węglowy, ale także filtr wstępny. Nie zwlekaj z wymianą, gdy nadejdzie taka pora. Z pewnością jest to gwarancja, że urządzenie będzie pracować maksymalnie efektywnie.

Udostępnij