Dom

Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe

Dom powinien być ciepłym miejscem, do którego chętnie wracamy i w którym chcemy spędzać czas. Chcąc zapewnić sobie ten komfort powinniśmy odpowiednio dopasować grzejniki do naszych potrzeb. Przeszukując produkty dostępne na rynku szybko zorientujemy się jak różnorodna jest gama modeli. Najpopularniejsze są grzejniki panelowe, które bardzo szybko ogrzeją nasz dom i zapewnią ciepło w kuchni, sypialni czy łazience.

1. Rodzaje grzejników – żeliwny, czy płytowy?

Grzejniki żeliwne mają wielu zwolenników, zwłaszcza tych lubujących się w stylistyce retro. Dzięki swojej konstrukcji są trwałe i mogą nam służyć latami. Charakteryzują się dużą bezwładnością cieplną, co oznacza, że kaloryfer przez długi czas po wyłączeniu pieca utrzymuje ciepło. Jednak, aby uzyskać żądaną temperaturę grzejnika musi upłynąć dużo czasu. Grzejniki panelowe dają nam komfort szybkiego nagrzewania.

Ponadto, grzejniki panelowe mają przewagę nad żeliwnymi z punktu widzenia ich wielkości. Grzejniki żeliwne zajmują dużo miejsca, panelowe natomiast są bardziej kompaktowe i możliwe jest zamówienie różnych rozmiarów.

2. Grzejniki płytowe w twoim domu

Grzejniki płytowe lub inaczej grzejniki panelowe szybko ogrzewają przestrzeń, a dostępność różnych rozmiarów pozwoli nam idealnie dopasować grzejnik do naszych potrzeb. Zastosowanie wysokiej jakości blachy gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Są również dopasowane do działania w wodnych instalacjach centralnego ogrzewania.

Jeśli chcemy mieć pewność, że grzejnik spełnia swoją funkcję, musimy odpowiednio dobrać wymiary oraz parametry zamieszkiwanej przestrzeni pod kątem zapotrzebowania cieplnego.

Obecnie grzejniki panelowe dostępne są w wielu wymiarach, kolorach oraz różnią się konstrukcją. Możliwość wyboru płaskiej płyty frontowej z powodzeniem doda naszemu mieszkaniu stylowej elegancji. Oglądając grzejniki panelowe w sklepie możemy mieć pewność wyboru wysokiej jakości produktu.

3. Grzejnik stalowy Purmo

Producent grzejników Purmo to niepodważalny lider wśród konkurencji tego rynku. Stosując grzejnik stalowy Purmo szybko uzyskamy odpowiednią temperaturę w domu oraz z łatwością zamontujemy go na ścianie. Na rynku znajdziemy grzejniki płytowe purmoprofilowane lub gładkie, w wielu wariantach i rozmiarach.

Najbardziej tradycyjnym modelem jest grzejnik Purmo Compact z podłączeniem bocznym oraz możliwością zastosowania w wodnych instalacjach centralnego ogrzewania. W sposób optymalny emituje ciepło i dostępny jest na zamówienie w różnych opcjach wykończenia.

Udostępnij